14 - 16 XI 2014

Wizytacja biskupia

 

W dniach 14 – 16 listopada nasza parafia przeżywała wizytację kanoniczną ks. Biskupa Piotra Gregera.

W piątek 14. 11 ks. Biskup odwiedził dom sióstr Maryi Niepokalanej, następnie udał się na ul. Tłoczki do chorej, a potem spotkał się z uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej w Leśnicy.

W sobotę 15. 11 o godz. 15.00 ks. Biskup spotkał się w kościele z członkami grup modlitewnych,  a o godz. 16.00 w salce z radą parafialną. O godz. 17.00 nastąpiło kanoniczne powitanie ks. Biskupa w drzwiach kościoła, a następnie ks. Biskup wraz z asystującymi kapłanami odprawił mszę św. w czasie której udzielił Sakramentu Bierzmowania.

W niedzielę 16. 11 ks. Biskup wygłosił kazanie na pierwszej mszy św., następnie zjadł śniadanie wraz z matką kapłana i rodzicami sióstr zakonnych i kleryka pochodzących z naszej parafii.

O godz. 10.00 odbyła się msza św. pontyfikalna na zakończenie której Bp Piotr udzielił specjalnego błogosławieństwa kobietom oczekującym potomstwa, a po niej ks. Biskup spotkał się w salce z ministrantami i młodzieżą. O godz. 13.00 ks. Biskup odwiedził rodzinę wielodzietną na ul. Grabowej.