X   W I E C Z O R Y   M U Z Y C Z N E   W   L E Ś N I C Y

 

 

Wieczór pierwszy - 7 maja 2017 r.     --> więcej <--

                    PROGRAM

                    Johann Pachelbel - Aria Sebaldina (organy)

                    Alexis Ciesla - Tarnov Suite (kwintet)

                    Johann Sebastian Bach - Preludium chorałowe nt. pieśni Vater Unser BWV 636 (organy)

                    Dietrich Buxtehude - Preludium C-dur BuxWV 137 (organy)

                    Astor Piazzolla - Trzy Tanga (kwintet)

                    Hans Zimmer Muzyka z filmu Piraci z Karaibów. Aranżacja na klarnet: Adrian Pietrzak.

                    Georg Friedrich Haendel - Alleluja z oratorium Mesjasz (transkrypcja na organy: Theodore Dubois

 

Wieczór drugi - 18 czerwca 2017 r.     --> więcej <--

                    PROGRAM

                    J. S. Bach - Preludium i fuga e-moll BWV 533 - organy

                    J. Zawadzki - improwizacje na tematy pieśni kościelnych - organy

                    Wacław z Szamotuł - Spowiedź powszechna – Oktet wokalny

                    Th. Tallis - If ye love me – Oktet wokalny

                    St. Moniuszko - Ojcze Nasz – Oktet wokalny

                    A. Valente - Balio del intorcia - organy

                    J. Pachelbel - Fantazja in d - organy

                    W. A. Mozart - Ave Verum – Oktet wokalny

                    A. Bruckner - Locus iste – Oktet wokalny

                    O. Gjejlo - Ubi caritas – Oktet wokalny

                    J. Świder - Czego chcesz od nas, Panie – Oktet wokalny

                    M. Sawa - "Małe Preludia" na organy

 

Wieczór trzeci - 9 lipca 2017 r.     --> więcej <--

                    PROGRAM

                    Andrea Falconieri „La suave melodia" (birbyne, organy, viola da gamba)

                    Girolamo Frescobaldi „Canzona terza detta la Lucchensina" (birbyne, organy, viola da gamba)

                    Colenda z Tabulatury Sapiehów (organy)

                    Dario Castello „Sonata seconda" (organy)

                    Adam Jarzębski - canzona na 2 klawesyny (klawesyn, szpinet)

                    Tarąuinio Merula „La Scarinza" (birbyne, klawesyn, viola da gamba)

                    Giuseppe Sammartini „Sonata no. 1 C major /oryg. na obój i basso continuo/ (birbyne, klawesyn, viola da gamba)

                    Preludium z Tabulatury Sapiehów (organy)

                    Adam z Wągrowca - Canzona (ze Żmudzkiej tabulatury org.) (organy)

                    Christian Podbielski - Sonata A-dur na violę da gamba i klawesyn

                    Z Oliwskiej tabulatury organowej : „Chorea 33, Alia Chorea 35, Tantz 22. Chorea 27, Tantz 23" (birbyne, organy, szpinet, viola da gamba)

                    Johann Heinrich Schmelzer „Ciaccona" (birbyne, klawesyn, szpinet, viola da gamba)

 

Wieczór czwarty - 13 sierpnia 2017 r.     --> więcej <--